Znakomite informacje dla kierowców nt. cen paliwa!!

W Polsce paliwo utrzymuje bardzo dużą cenę, porównując go do cen diesla bądź benzyny bezołowiowej na europejskim rynku. Przepaść cenowa jest na tyle wysoka, że biorąc pod uwagę każdy element, który podtrzymuje bardzo wysokie ceny w detalu możemy być niemal pewni gwałtownych spadków cen w najbliższych tygodniach.

Końcówka roku przyniosła duże spadki cen paliw w europejskim rynku hurtowym, przykładowo benzyna bezołowiowa w okresie świątecznym spadła do ceny 1,27 zł za litr co daje najniższą cenę od przeszło dwóch lat. Przypomnijmy, że w okresie maj-wrzesień cena ta wynosiła prawie 80 groszy więcej. Olej napędowy także wyraźnie spada z ceny – aktualnie za litr zapłacimy 1,66 groszy, to najmniej od marca tego roku.

Litr benzyny bezołowiowej na rynku ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antweripia) mającego cenę około 1,3 złotego za litr w ostatnich czasach przekładał się na cenę dla polskiego konsumenta około 4,25 złotego za litr. Detaliczny koszt benzyny bezołowiowej w Polsce wynosił ponad 4,80 zł/l. Biorąc pod uwagę utrzymywanie się wyższych marż przez dystrybutorów spadek cenowy powinien wynosić około 30-35 gr. w ciągu przyszłego miesiąca. Końcem stycznia litr benzyny bezołowiowej powinien oscylować w granicach 4,50 gr, a może i mniej.

Koniecznie udostępnij!

2 Komentarze

Dodaj komentarz