Tragedia na torach: JEST NAGRANIE Z WNĘTRZA SAMOCHODU ZDAJĄCEJ!

23 sierpnia 2018 roku w Szaflarach miała miejsce tragedia, która poruszyła całą Polską. Podczas zdawania egzaminu na prawo jazdy zginęła 18-letnia kursantka. Zdająca egzamin dziewczyna nie zatrzymała się przed znakiem STOP i wjechała na niestrzeżony przejazd kolejowy. Dlaczego? Tego cały czas próbują dowiedzieć się śledczy.

Nagrania z wnętrza pojazdu rzucają nowe światło na tragedie, która miała miejsce w Szaflarach. Pomimo głośnych i wyraźnych sygnałów pociągu, egzaminujący 62-letni Edward R. nie wydał kursantce polecenia, aby ta uciekała z auta. Ostatnią komendę, którą zarejestrowało nagranie Angelika usłyszała w okolicach ronda, z którego nakazał jej kierować się w stronę przejazdu kolejowego. Prokurator rejonowy Józef Palenik potwierdza, że zarejestrowane nagranie dźwięku oraz obrazu jest bardzo wysokiej jakości.

Na piątek zaplanowany został eksperyment procesowy, w którym śledczy ocenić mają widoczność pociągu, czas jaki upływa od chwili wyłonienia się zza zakrętu do przejazdu oraz czy samochód po minięciu znaku „stop” jest w stanie zatrzymać się przed torami.

Udostępnij to na swojej tablicy 😉

 

Koniecznie udostępnij!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz