OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE! [ZOBACZ GDZIE]

Do południowej Polski nadciąga fala intensywnych opadów śniegu – ostrzeżenie obejmuje województwo śląskiego i małopolskie i obowiązuje ono do godzin popołudniowych dnia sylwestrowego (31.12.2018r).

W niedzielne po południe IMGW (Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej) wydało przesłało ostrzeżenie w kierunku województwa śląskiego ( między innymi: powiat bielski, żywiecki, cieszyński), oraz południowa część małopolski ( między innymi: powiat nowosądecki, nowotarski, tatrzański) – to tam przewidywane są najbardziej intensywne opady śniegu.

Jest to ostrzeżenie pierwszego stopnia, a poniżej zamieszczamy co obejmuje dany stopień ostrzeżenia:

Stopień zagrożenia 1 – Przyrost pokrywy śnieżnej od 10 cm do 15 cm w czasie do 12 godzin lub Przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm w czasie do 24 godzin oraz Utrudnienia komunikacyjne, śliskość na drogach.

Stopień zagrożenia 2 – Przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 30 cm w czasie do 24 godzin na obszarach położonych poniżej 600 m n.p.m. lub Przyrost pokrywy śnieżnej od 20 cm do 50 cm w czasie do 24 godzin na obszarach położonych powyżej 600 m n.p.m. oraz Utrudnienia komunikacyjne, nieprzejezdność dróg lokalnych.

Stopień zagrożenia 3 – Przyrost pokrywy śnieżnej powyżej 30 cm w czasie do 24 godzin na obszarach położonych poniżej 600 m n.p.m. lub Przyrost pokrywy śnieżnej powyżej 50 cm w czasie do 24 godzin na obszarach położonych powyżej 600 m n.p.m oraz Duże trudności komunikacyjne, nieprzejezdność dróg, uszkodzenia drzewostanu, uszkodzenia dachów, zagrożenie życia.

Koniecznie udostępnij ten artykuł dalej i uprzedź znajomych!

Koniecznie udostępnij!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz