NASA wydało komunikat. WIEMY KIEDY BĘDZIE KONIEC ŚWIATA!

Według badań naukowców i przypuszczeń NASA Asteroida Bennu uderzy w Ziemię w 2135 i może zniszczyć całą naszą planetę, jest to jedna z największych obaw ludzkości – zagrożenie z kosmosu.

Bennu – planetoida należąca do grupy Apolla oraz obiektów NEO i PHA. Została odkryta 11 września 1999 roku w ramach programu LINEAR.
Jest to kosmiczna skała, mająca 500 m średnicy, a jej waga wynosi 77 miliardów ton. Według wyliczeń amerykańskiej agencji kosmicznej prawdopodobieństwo uderzenia w Ziemię przez asteroidę Bennu wynosi 1:2700.

Naukowcy jednak nie tracą czasu i biorą się poważnie do pracy, bowiem już we wrześniu 2016 roku wysłali sondę Osiris-Rex, która na orbitę asteroidy dostanie się już ostatniego dnia 2018 roku. Osiris-Rex ma za zadanie dokładnie zbadać Asteroidę Bennu, konkretniej pisząc pobrać próbki z materiałów znajdujących się na niej, które zostaną zesłane na Ziemie i dokładnie przebadane przez badaczy. Uczeni przekonują, że sonda Osiris-Rex pomoże zebrać dane, które mogą uratować naszą planetę przed zderzeniem z olbrzymią asteroidą. Początkowy plan był zupełnie inny, planowane było wysłanie statku wypełnionego bronią jądrową, które zniszczyło by Bennu, lecz okazałoby się to zbyt ryzykowne dla ludzkości ze względu na wybuch i odłamki.

Do czasu uzyskania próbek zebranych przez sondę, czyli do 2020 roku, będziemy dysponować o wiele lepszą wiedzą na temat tego, czy Bennu uderzy w Ziemię w ciągu najbliższych 150 lat – komentuje rzeczniczka misji Osiris-Rex, Erin Morton.

Nowa koncepcja uratowania naszej planety przed „końcem świata” nie wymaga użycia żadnej broni. Do zmiany trasy lotu asteroidy potrzebne będzie wysłanie satelity, która pomaluje skałę, specjalna farba której zamierzają użyć wprowadzi w niej zmiany termiczne, przez które tor lotu ulegnie zmianie i dzięki czemu unikniemy kolizji.

Koniecznie udostępnij!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz