Najbardziej komiczny wypadek w historii skoków narciarskich – HIT INTERNETU!

Sabiriżan Muminów, kazachski skoczek narciarski podczas dzisiejszego treningu w Innsbrucku miał… niecodzienny wypadek. Skoczek oddał słaby skok, spokojnie wylądował lecz nie wyhamował przed bandą i przez nią przeleciał. Wypadek wyglądał groźnie, lecz sam poszkodowany śmiał się podczas wywiadu i twierdzi, że nie wie jak mogło do tego dojść. Na całe szczęście nic mu się nie stało. i Sabirżan będzie miał ciekawą „pamiątkę” ze swojej kariery skoczka.

Wywiad z kazachskim skoczkiem:

-Powiedz co się stało?
-Niczego nie widziałem, wszystko było białe, myślałem że będzie tak jak zawsze, w końcu nie jestem tutaj pierwszy raz, a trzeci, jednak w pewnym momencie jechałem ze zbyt dużą prędkością. Tak naprawdę nie wiem jak to się mogło stać
-To rzeczywiście działo się bardzo szybko, czy wszystko jest z Tobą w porządku?
-Z mojej perspektywy wypadek trwał nie tak krótko, kiedy leciałem przez tę bandę czułem się jak w scenie z Matrixa – skwitował śmiechem skoczek. A tak na poważnie to wszystko jest w porządku, mam trochę siniaków, ale to żaden problem. Miałem za to problem z butami, ale już sobie z nim poradziłem – zmieniłem na nowe 😀 (wywiad TVP SPORT)

Odbyły się dziś także kwalifikacje do trzeciego konkursu Turnieju Czterech Skoczni. Do konkursu głównego dostało się pięciu Polaków. Najlepiej z nich w kwalifikacjach wypadł Dawid Kubacki z wynikiem 121 metrów, co dało mu 7 lokatę. Jego przeciwnikiem w konkursie będzie Rok Justin. Kamil Stoch oddał skok na odległość 114 metrów i zajął dopiero 24 miejsce. Jego rywal to Clemens Aigner. Lokaty i przeciwnicy reszty Polaków:

Jakub Wolny ze skokiem na odległość 115 metrów – 28 miejsce, rywal – Vladimir Zografski

Piotr Żyła ze skokiem na odległość 115,5 metra – 31 miejsce, rywal – Timim Zajac

Stefan Hula ze skokiem na odległość 115,5 metra – 34 miejsce, rywal – Anttim Aalto.

Do głównego konkursu niestety nie udało się zakwalifikować się Maćkowi Kotowi, który oddał skok na odległość 106,5 metra i zajął dopiero 57 miejsce, a także Olek Zniszczoł, który skoczył 107 metry (53 miejsce)

A oto filmik z wypadku:

Koniecznie udostępnij!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz