[PILNE] POLICJA ZABIŁA 40 TERRORYSTÓW!!!


Policja w Egipcie zabiła dziesiątki bojowników podczas nalotów na ich kryjówki, powiedziało ministerstwo spraw wewnętrznych. Według oświadczenia ministerstwa naloty zabiły "40 terrorystów" w Gizie i Północnym Synaju w sobotę rano.

Jak mówią tajne źródła bojownicy planowali serię ataków na turystyczne strony, kościoły i personel wojskowy.

Najazdy ze strony policji zaczęły się tego samego dnia co atak na autobus, przez co nie jesteśmy w stanie jasno określić po której stronie leży wina.

Żadna z grup nie nie wzięła głosu w sprawie kto stoi za indcydentem która zabiła trzech wietnamskich turystów i egipskiego przewodnika.Policja zabiła 30 bojowników podczas dwóch wczesnych rannych nalotów w Gizie, podczas gdy pozostałe 10 osób zginęło w El-Arish, stolicy prowincji Północno-Sinai, powiedział minister spraw wewnętrznych.


"Grupa terrorystów planowała przeprowadzić serię agresywnych ataków na instytucje państwowe, szczególnie gospodarcze, a także turystykę ... i chrześcijańskie miejsca kultu" - czytamy w oświadczeniu ministerstwa.
Dodał, że podczas nalotów policja przejęła materiały do ​​produkcji bomb, amunicję i dużą liczbę broni.


Bezpieczeństwo jest już napięte w Egipcie, kiedy sezon turystyczny osiągnął swój szczyt, a najważniejsza chrześcijańska mniejszość, Koptowie, przygotowują się do świętowania prawosławnego Bożego Narodzenia 7 stycznia.
Wszystko co wiadomo na temat piątkowego ataku.


Przydrożna bomba wybuchła około godziny 18.15 na ulicy Maryutiya w dzielnicy Giza Haram jak podają oficjalne źródła.

Cztery osoby zostały zabite, a jedenaście innych zostało rannych w wyniku incydentu, który po raz pierwszy dotyka zagranicznych turystów w Egipcie od ponad roku. Premier Mostafa Madbouly powiedział, że autobus zboczył z planowanej trasy, nie ostrzegając służb bezpieczeństwa, chociaż kierowca zaprzeczył temu.
Koniecznie udostępnij!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz